. Tanken är initialt att sätta sätta ihop en skaplig bil med de viktigaste uppgraderingarna jämfört med en rtr men att inte spåra ur vad gäller kostnad. Motor och pipa blir g 320 med samba pipa.
I övrigt är planen att köra savöx.0235 som gas/broms servo och det nya spektrum 9020 på styrningen om jag kan få tag i detta skapligt billigt men har inte köpt dessa ännu. Annars är jag öppen förslag för vad mer man skall satsa på till denna bilen och är säker på att en del rävar här sitter inne på en del info om denna bilen.Skickat från min GT-I9505 via Tapatalk



Är läckande mittdiff ett vanligt problem på 5iven? och om jag behöver fylla på, vad är stock alternativt en bra startpunkt för i första hand bankörning?


.
Mobilkameran hade lite svårt med ljuse tyvärr.
2: